Starminx

Starminx

Starminx twisted
Starminx twisted

 

Internal Center
Internal Center
Internal Edges
Internal Edges
Internal Corners
Internal Corners
External Centers
External Centers
External Rays
External Rays
External Edge
External Edge
Starminx I spider
Starminx I spider
Starminx I unfinished
Starminx I unfinished
Pirmoji problema su šiuo galvosūkiu – jo pavadinimas. Kinijos gamintojas mf8 pradėjo jį gaminti 2011 metų pabaigoje ir pavadino jį Starminx II.  Pirmajį tokio galvosūkio prototipą 2009 metais pagamino Aleh Hladzilin ir pavadino Starminx. TwistyPuzzles forumo diskusijose išsikristalizavo supratimas, kad išoriškai vienodi, bet kitaip supjaustyti galimi dar bent du galvosūkiai. Tada ir buvo prie pavadinimo pridėtas simbolis „pirmasis“. Tikslumo dėlei verta paminėti, kad diskusijoje buvo nagrinėjami dodekaedrai su besisukinėjančiomis sienelėmis. Išoriškai identišką galvosūkį galima  pagaminti ir su besisukinėjančiais kampais. Gamintojas mf8 tokį galvosūkį pagamino ir dėl charakteringo žvaigždės pavidalo ant sienelės pavadino Starminx. Pagaminus čia rodomą galvosūkį beliko jį pavadinti „antruoju“.
Kadangi išpakuojant galvosūkį šiek tiek detalių nubyrėjo, pasinaudosiu proga jas ir mechanizmą parodyti skaitytojams. Centre randasi 12 ašių kryžmė, ant kurios montuojamas suapvalintas Megaminksas. Tik jo kampai pratęsti išorėn ir turi išlaikyti visą išorinį Starminkso antstatą.
Vidinį centrą sudaro keturios detalės: centras, spyruoklė, varžtas ir kakliukas, užtikrinantis sklandų sukinėjimą. Tokių centrų yra 12, tad jau turime 48 detales. Prie kiekvieno centro yra 5 briaunos, tačiau kiekviena jų liečia du centrus. Iš viso turime 30 vidinių briaunų. Dodekaedro sienoje yra penki kampai. Tačiau viena detalė prisideda prie 3 sienų. Todėl turime 20 vidinių kampų. Skaičiuodami ir centrinę kryžmę jau turime 99 detales.
Išorinis antstatas irgi turi 12 centrų. Prie kiekvieno centro yra po 5 spindulius. Kadangi spindulys priklauso tik vienai sienelei, iš viso reikia 60 detalių. Išorinių briaunų skaičius toks pats kaip vidinių – 30. Taigi, starminkso antstate turime 102 detales, o iš viso galvosūkį sudaro 201 detalė. Kai kurias jų sudaro du liejiniai, sutvirtinti varžtu. Akivaizdu, kad tokio daikto gamyba imli darbui ir žaliavoms, kas turėtų atsispindėti kainoje.
Dalį darbo padariau pats – apklijavau spalvotais lipdukais. Sukasi gana didelė detalių grupė ir, tenka tai pripažinti, sukasi sunkokai. Manau, kad sumaišyto galvosūkio sutvarkymas gerokai užtruktų net ir turint sprendimo algoritmą.
Kai rinkausi galvosūkį, kitas variantas buvo tradiciškai juodos detalės. Kodėl pasirinkau neįprastą galvosūkį? Kadangi jau turiu kolekcijoje taip pat atrodantį pirmąjį mf8 Starminksą su besisukinėjančiais kampais, norėjau, kad viduje skirtingi galvosūkiai būtų atpažįstami dar prieš paimant nuo lentynos.
Dar vienas dalykas mėgėjams skraidyti lėktuvais. Įsivaizduokite, kaip atrodys visi tie varžteliai ekrane peršviečiant rankinį bagažą. Daugiau negu įtartinai! Pasiaiškinimų neišvengsite.