Double Think Binary Ring
Double Think Binary Ring

Šis gražus ir retas galvosūkis turi įdomią istoriją. Amerikos kompanija Hog Wild LLC pradėjo jį pardavinėti, tačiau greitai pardavimą sustabdė. Niekas negali pasakyti, kiek galvosūkių kolekcionierių suspėjo jį įsigyti, bet tas skaičius nebuvo didelis. Nesuspėjau ir aš.  

Sergej Abramenkov

Galvosūkio kūrėjas Sergej Abramenkov

 Antras istorijos skyrius prasidėjo, kai TwistyPuzzles forume pasirodė skelbimas, kad galvosūkio kūrėjas parduoda paskutinius 4 egzempliorius rimtiems kolekcionieriams. Aš nebūčiau į tokį skelbimą sureagavęs, jeigu ne prierašas pabaigoje „Siunčiama iš Lietuvos“. Kaip iš Lietuvos?! Jeigu jau galvosūkis yra Lietuvoje, tai bent vienas jo egzempliorius turi čia ir pasilikti, pamaniau aš ir atsiliepiau į skelbimą. Tada ir paaiškėjo, kad galvosūkio autorius gyvena Vilniuje. Man tai buvo didelė staigmena, kadangi aš maniau, kad žinau kas Lietuvos galvosūkių pasaulyje dedasi. Sergejus taip pat nustebo sulaukęs susidomėjimo iš Lietuvos. Radome progą susitikti Vilniuje 2011 kovo mėnesį ir pasikalbėti. Nuotrauka patvirtina, kad gavau galvosūkį iš autoriaus rankų. 

Ring Twist

Žiedo pasukimas

 Sergejus papasakojo, kad išradinėti galvosūkius pradėjo atsitiktinai, kai atsirado laisvo nuo kitų darbų laiko. Kitas jo galvosūkis Dvigubi diskai irgi gaminamas tai pačiai Hog Wild. Bet man įdomiausia buvo, kodėl nustota pardavinėti „aštuoniukė“. Pasirodo, žiedą sudaranti detalių grupė sukasi sunkokai. Pirmieji pirkėjai tuo pasiskundė ir Hog Wild, vengdami rizikos, atsisakė planų užsidirbti pardavinėdama galvosūkį. Atsargos buvo sunaikintos, o Sergejus liko be autorinio atlyginimo. Jis tegavo paskutinius likusius 4 egzempliorius kaip menką kompensaciją. Sergejaus nuomone, konstrukciją galima patobulinti, tad gal kada nors panašus galvosūkis vėl bus pagamintas ir džiugins daugiau žmonių.  

Double Twist

Dvigubo segmento pervertimas

 O kaip galvosūkis veikia? Jau aišku, kad galima pasukti žiedą. Tai leistų sumaišyti detales viename sluoksnyje. Pasirodo galima perversti 6 detalių segmentą. Tai leidžia perkelti detalę iš vieno sluoksnio į kitą. Galima perversti ir 3 detalių segmentą, bet negarantuoju ar toks veiksmas teisėtas. 
 
Single Flip

Paprastas pervertimas

 

Binary Ring Mechanism

Galvosūkio mechanizmas