Rubiko sumuštinisSumuštinis sumaišytasJau 35 metai, kai masiškai gaminamas Rubiko kubas. Per tą laiką jis tapo įprastu kasdienišku objektu, kuriam sutvarkyti prigalvota visokiausių algoritmų, formulių. Bet man keisčiausiai atodo galvosūkio pirmi žingsniai į rinką. Galvosūkis su šešiomis skirtingų spalvų sienelėms buvo akivaizdžiai per sunkus 99.9% potencialių pirkėjų. Savarankiškai, be algoritmų aprašymų, jį sutvarkė vienetai. Kiti, išsekus kantrybei, perklijuodavo spalvotus lipdukus ar išrinkdavo ir sumontuodavo detales teisingai. O juk galima buvo to pačio mechanizmo pagrindu gaminti žymiai lengviau sprendžiamus galvosūkius!

Vieną realizuotą galimybę čia ir matote. Kažkada nusipirkau tris iš skirtingos spalvos plastmasės pagamintus kubus ir pagaminau tris „sumuštinius“. Kiti du tapo dovanomis, o vienas liko kolekcijoje.

Sprendimas supaprastėja dėl to, kad briaunų orientacija nepastebima, o ir pačios briaunos sluoksnio ribose gali keisti buvimo vietą. Panašiai yra ir su kampiniais kubeliais. Todėl pradedantysis kubelio sukinėtojas galėtų ir be išorinės pagalbos pats sutvarkyti galvosūkį. Nebūtų tai labai lengva, bet užtat koks būtų pasitenkinimas!