Megaminx
Meffert’s Megaminx

Dodekaedras – vienas iš penkių Platono briaunainių – nebuvo pamirštas Rubiko kubo karštligės laikais. Christop Bandelow adaptavo jam Rubiko kubo mechanizmą, o Uwe Meffert’as pagamino naują galvosūkį, kuriam prigijo Megaminkso (Megaminx) pavadinimas. Tai atsitiko maždaug 1982 metais. Kai tik Interneto dėka atsirado galimybė pirkti galvosūkius, jau pirmoje iš Mefferto gautoje dėžutėje buvo ir Megaminksas. Dabar manau, kad tai atsitiko 1998 metais, bet garantuoti negaliu.

Dabar šį galvosūkį gamina ir kiti gamintojai. Megstantieji sukinėti greitai labiausiai vertina Kinijos gamintojo mf8 Megaminksą.

Meffert's Megaminx (twisting group)

Meffert's Megaminx (twisting group)

Galvosūkio detalės panašios į Rubiko kubo detales, tačiau jų daugiau. Kiekvienoje iš 12 sienų po vieną centrą, penkias briaunas ir penkis kampus. Kiekviena briauna „dalyvauja“ dar vienoje sienoje, todėl jų yra 30. Kampas priklauso trims sienoms, todėl jų yra 20. Pridėjus centrinę kryžmę, gausime 63 plastmasines detales.

Atėjus antrai sukinėjamų galvosūkių populiarumo bangai, Megaminksas ir jo mechanizmas imtas naudoti sudėtingesnių galvosūkių konstravimui. Gigaminksas, Kristalminksas, Kilominksas, Starminksas ir galo nesimato.