Eitan's Star, Bauhinia, Super Star

Vienas žodis, nusakantis birželio naujienas – lipdukai. Visų trijų galvosūkių lipdukus po vieną(!) per birželio mėnesį prilipdžiau savo rankomis aš pats. Nereikėtų suprasti, kad tai užtruko visą mėnesį, bet valandų ir kantrybės prireikė nemažai. Klausimas skaitytojui: kiek lipdukų prireikė kiekvienam iš trijų galvosūkių?

Kodėl gi gamintojai nepasirūpina patys užbaigti galvosūkį? Paprastesniems galvosūkiams, mažiau nutolusiems nuo Rubiko kubo, vienos sienelės lipdukai uždedami viena operacija, todėl darbo sąnaudos priimtinos. Tą patį pakartoti sudėtingiems galvosūkiams nepavyksta, nes sienelė nestabili, smulkūs lipdukai nukrypsta į šalį. Tiesą sakant, visi nukrypti gali, bet mažieji ypatingai darko vaizdą. Pagaliau, superžvaigždei lipdukų grupių uždėjimas nepritaikomas dėl jos geometrinės formos. Todėl šis kruopštus darbas paliekamas galvosūkio pirkėjui. Savo rankomis gaudant dešimtąsias milimetro dalis daug galvoti nereikia, bet koncentracijos prarasti nerekomenduojama. Gal lipdukų klijavimo užsiėmimas dar ir nėra meditacijos teritorijoje, bet pakankamai arti, kad matytųsi dryžuoti jos pasienio stulpai.

Kita priežastis – spalvų išdėliojimas. Sudėtingiems galvosūkiams reikia daug spalvų, o nusistovėjusių schemų jų išdėliojimui nėra. Kiekvienas čia gali išreikšti save, bet pagrindiniai principai yra tik du. Pirmasis – didelis gretimų lipdukų kontrastas; antrasis – panašūs atspalviai greta. Aš laikiausi antrojo principo, kuris, mano nuomone, iš daugybės atspalvių nesukuria „spalvų košės“, ir likau patenkintas rezultatu.

Eitono žvaigždė, daugelio galvosūkininkų nuomone, sudėtingiausias tarp masiškai gaminamų taisyklingų galvosūkių. Sukant sienelę, savo vietą keičia net 27 detalės. Ir tobulas mechanizmas leidžia tai atlikti sklandžiai! Toks galvosūkis negali būti (ir nėra) pigus, todėl masiškai nepaplis ir po kokių 10 metų taps bet kokios galvosūkių kolekcijos vienu iš vertingesnių eksponatų.

Bauhinija yra gerokai paprastesnis galvosūkis, nors vienu metu taip pat juda 27 detalės. Tačiau net 24 iš jų yra vienspalvės, arba kitais žodžiais apibūdinant, neturi orientacijos. Galvosūkio mechanizmas pakankamai kokybiškas, plastikas skaidrus su mėlynu atspalviu (speciali partija). Šio galvosūkio gamintojas tas pats kaip ir Eitono žvaigždės – mf8.

Superžvaigždės gamintojas Very Puzzles tikrai nusipelnė gerų žodžių. Kadangi sukasi penkių ar šešių spindulių grupės, reikia pasirūpinti, kad spindulio briauna nenugremžtų po ja patenkančio lipduko. Ir tikrai, lipdukui paliktas vos-vos įžiūrimas įdubimas. Kai spindulys tarytum tankas šliaužia virš lipduko, pastarasis ramiai tūno savo apkase! Ši savybė kartu su geros kokybės mechanizmu neapriboja galvosūkio paskirties būti tik kažkieno kolekcijos eksponatu. Sumaišai ir sprendi. Bene didžiausias iššūkis sprendžiant galvosūkį, atpažinti atspalvius.