Gear Cube, Cross Cube, Crazy Pentahedron, Cast Twist

Gear Cube, Cross Cube, Crazy Pentahedron, Cast Twist

Du iš keturių galvosūkių nusipirkau Kaune. Hanayama išleido Oskar’o van Deventer’io Cast Twist. Galvosūkis atrodo paprastas, bet vis viena klaidus. Jis sugalvotas jau senokai, bet dėl sudėtingų liejimo formų atrodė netinkamas gamybai. Tačiau dabar jau yra technologija – kompiuterio valdoma elektros kibirkšties erozija – tokioms liejimo formoms gaminti. Nors proceso greitis sulyginamas su ledyno judėjimo greičiu, rezultatas pasiekiamas. Pats galvosūkis atrodo neįmanomas suprojektuoti, jeigu nežinai Oskaro anksčiau sugalvotų jo pirmtakų. O išardyti įmanoma ir nelabai gilinantis, kas matosi ir nuotraukoje.

Baltas dantrakubas užkabino žvilgsnį Kaziuko mugėje. Prekeivis iš Lenkijos nelabai ir stengėsi jį parduoti, užtat efektingai demonstravo įvairaus ilgio Rubiko gyvatėles. O man, net ir turint originalų dantrakubą, buvo smalsu ar kokybiška kopija. Smalsumas patenkintas, kokybė gera, sukinėti galima.

Kubas-kryžmė veikia ir kaip normalus rubiko kubas. Kolekcijoje turiu panašiai atrodantį kubą, kur prie kiekvienos sienelės priklijuota po kubelį. Tačiau kryžmės mechanizmas sudėtingesnis, todėl papildomi kubelių sluoksniai taip pat sukinėjasi. Dėl sudėtingesnio mechanizmo ir sukinėti sunkiau, kartais stringa nors tu ką. Kadangi Skype bendrauju su galvosūkio mechanizmo kūrėju Jevgenijumi Grigorjevu iš Čeboksarų, paprašiau pasidalinti patirtimi. Paaiškėjo, kad jam skirta galvosūkių siunta prapuolė muitinėje, tad patirties ir jis neturi. „Ardyk ir žiūrėk“ – gavau tik tokį patarimą. Perrinkau, paveržiau… gal kiek geriau pasidarė. Bet geriau būtų buvę, jeigu galvosūkis būtų be lipdukų, sukombinuotas iš įvairiaspalvių plastiko detalių.

Penkiasienis Crazy Pentahedron – komplikuotas galvosūkis. Senokai turiu jau paprastą penkiasienį, su kuriuo visai smagu pažaisti. Nuo to laiko vis norėjosi ir sudėtingesniu galvosūkio variantu papildyti kolekciją, tad tykojau palankios kainos. Nutykojau! Bet sumaišyti nedrįstu.