Ghost cube, blue

Ghost cube, blue

Šį mėnesį kolekciją papildė tik vienas galvosūkis, užtat su istorija.

Siuntinys iš Honkongo atkeliavo kaip tik tą dieną, kurios vakare buvau pakviestas į Kauno Rotary klubą papasakoti apie savo galvosūkių pomėgį, parodyti keletą egzempliorių iš savo kolekcijos. Kubas-vaiduoklis irgi pakliuvo į rotariečių rankas. Nors aš ir prašiau jo nesumaišyti, bet iš anksčiau vykusių tokių renginių patirties žinojau, kad auditorijoje visada atsiranda žmonių, kurie tikrai neseka kiekvieno tavo žodžio. Taigi, „atsitiko kas ir turėjo atsitikti, kaip pasakė senoji ledi, tekėdama už liokajaus“. Galvosūkis yra 3x3x3 Rubiko kubo modifikacija, visos išorinės detalės skirtingos formos ir tik pagal ją tenka orientuotis. Tačiau užtenka menkiausio koncentracijos praradimo ir vėl nebežinai kur randiesi. Ne be reikalo fotografijoje galvosūkiui dar toloka iki kubo formos.

Adam Covan puzzles

Adam Covan puzzles

Kubo vaiduoklio prototipą kartu su autoriumi Adam’u Covan’u sutikau dar 2009 metų rugpjūtį San Franciske. Kitos jo idėjos buvo įgyvendintos anksčiau, o pastroji atrodė visai nepraktiška. Kaip jau minėjau, 26 išorinės detalės – visos skirtingos. Imantis masinės gamybos, kiekvienai detalei reikia gaminti brangią liejimo formą. Čia aritmetika labai paprasta – daugiau detalių reiškia didesnes investicijas, o tai savo ruožtu, didesnę finansinę projekto riziką. Todėl visiems buvo netikėta, kad Uwe Meffert’as ėmėsi gaminti Kubą-vaiduoklį.

Metalizuotas plastikas atrodo įspūdingai, fotografija to įspūdžio neperduoda. Mechanizmas man pasirodė kiek laisvokas, bet čia jau prasideda skonio dalykai. Greitojo sukinėjimo mėgėjams, manau, laisvumas kaip tik labiau priimtinas.