Bronco, Burence, Gearball, Lattice, Slim Pyraminx, Pyramino, YinYan, Beriozka

Bronco, Burence, Gearball, Lattice, Slim Pyraminx, Pyramino, YinYan, Beriozka

Balandžio mėnesio naujienų daugoka. Pagrindinė priežastis – tris mėnesius iš Rusijos(Čeboksarų) keliavęs siuntinys. Jevgenijus Grigorjevas po daugiau kaip dviejų mėnesių neapsikentęs inicijavo jo paiešką ir, nors tuo sunku patikėt, Maskvoje siuntinį surado. O tada per porą savaičių trys galvosūkiai atsidūrė ant mano stalo. Pyramino (PYRAminx+doMINO) galvosūkio idėja ir pavadinimas mano jau seniai sugalvoti, bet nepadaryti. Galų gale ta pati idėja kilo ir Jevgenijui. Jis įvaldęs kompiuterinio projektavimo ir trimačio spausdinimo technologijas, tai įgyvendina idėjas greičiau. Bet nors mano pavadinimas išliko. Sukinėjasi galvosūkis prastokai, nes mažas. Didesnius brangu spausdinti. Vieno sluoksnio SlimPyraminx, nors ir atspausdintas, veikia puikiai. Ir gavau jį kaip dovaną, už ką Jevgenijui didelis ačiū. Rubiko kubo modifikacija, primenanti berželio kamieno gabalą, irgi mano idėja. Ją Jevgenijus įgyvendino kartu su Grigorijumi Roška iš Sankt Peterburgo  dar 2011 metų vasarą.

Bulgariška statinaitė ir Duglaso Engelio metalinis YinYan iš Vokietijos keliavo trumpai. Į statinaitę panašių galvosūkių turiu (Olidijus, Armėniškas rutulys, Masterball), bet vien kilmės šalies jau suteikia kolekcinę vertę. O ir pats galvosūkis panašus labiau sprendimo metodu, bet ne dizainu. Dizainas yra pagrindinė priežastis įsigyti Engelio YinYan. Galvosūkiu jį galima pavadinti tik sąlyginai: išsiardo be vargo, susideda gal kiek sunkiau, bet vis viena lengvai. Tačiau tai dailus ir gerai pagamintas daiktas.

Lattice kubas yra daugiau pjūvių turintis Dinokubas. Jo santykis su Dinokubu kaip 4x4x4 kubo su 3x3x3. Suprantama, sprendimas nesudėtingas, bet galvosūkis unikalus, o ne kažkokia modifikacija. Jį siunčiausi iš Honkongo, kaip ir GearBall galvosūkį. Jeigu būčiau dar palaukęs, tai galėjau nusipirkti ir Lietuvoje. Jeigu dar neturite Dantrakubo, tai rekomenduočiau rutulį. Kodėl? Patogiau sukinėti, spalvingesnis, efektingesnis ir lengviau sprendžiamas už tradicinį Rubiko kubą.

Bronco labirintą nusipirkau Smart World parduotuvėje Kauno Akropolyje. Yra ten ir daugiau galvosūkių. Smagu, kad galvosūkiais prekiaujančių parduotuvių gausėja. Vien Akropolyje yra ne mažiau kaip 5. Pats galvosūkis sugalvotas Oscar’o van Deventerio, o jis – tikras neįprastų labirintų meistras. Mielas nedidelis galvosūkis, tik su įpakavimu labai jau daug vietos užima.