BrainString'R', MindJewel, Quatro, CastBox

Balandžio naujienas vienijantis bruožas – visi pirkti Lietuvoje. Galvosūkių prieinamumas pas mus tikrai labai geras. Ir vietų, kuriose gali nusipirkti galvosūkį, ir pačių galvosūkių įvairovė sukeltų pavydą daugelio šalių galvosūkių mėgėjams.

Pradėkime nuo vietų. Brain String ‘R’ ir Mind Jewel galvosūkius užsisakiau Pigu.lt ir pasiėmiau Kaune Savanorių prospekte. Galvosūkis Quatro pirktas Pegaso knygyne, Hanajamos naujieną Cast Box parsinešiau iš Kauno Akropolyje esančios HobbyShop parduotuvės. Tik iš Galvosūkių pasaulio nieko nėra šį kartą.

Galvosūkius fotografavau įpakuotus, nes dideles dėžes teks išmesti. Galvosūkis kaip kolekcijos eksponatas didesnę vertę turi originalioje pakuotėje. Kai ta pakuotė protingo dydžio, geriau ją išsaugoti. Tačiau prekybos centrų lentynoms skirtos pakuotės visiškai netaupios tūrio požiūriu. Jų paskirtis atkreipti dėmesį į šiaip jau nedidelį daiktą ir padaryti jį nepatraukliu išsinešimui po skvernu.

Brainstring ‘R’ galvosūkis mane sudomino tik todėl, kad tai Skjūbo variantas. Pats tikslas – išpainioti besukinėjant supintas spalvotas virvutes man nelabai patinka. Išpainioti virvutes reikia ir Quatro galvosūkyje. Virvelinės kilpos per mažos, kad per jas pralįstų medinis žiedas, todėl užduotis atrodo neįmanoma. Cast box priskiriamas nesudėtingų galvosūkių kategorijai. Ir tikrai, nuėmiau tą žiedą kažkiek laiko paknebinėjęs. Bet padaryti, aiškiai suprantant ką tu darai, labai sudėtinga dėl neišvengiamo vartaliojimo. Mind Jevel geometrinis pagrindas – dodekaedras. Galvosūkis primena Rubiko gyvatę ir kitus „gyvatės tipo“ galvosūkius.