New puzzles from 2012 01

New puzzles from 2012 01

Sausio galvosūkių penketukas – rimtas kolekcijos papildymas ne tik kiekiu, bet ir kokybe. Tuojau pat pagrįsiu šį teiginį.

Pirmasis iš kairės – Dinokubas. Sukama kubo kampe esanti detalių grupė. Galvosūkis lengvai išsprendžiamas, puikiai sukinėjasi ir gerai atrodo. Kolekcionieriui svarbi detalė – dizainerio autografas. Dinokubui jau paskyriau atskirą įrašą.

Antrasis galvosūkis Starminksas II taip pat jau turi atskirą įrašą, kuriame matosi jo detalės ir įspūdingas mechanizmas. Labai sudėtingas galvosūkis, sukinėjasi vidutiniškai.

Trečiasis galvosūkis neatsitiktinai nufotografuotas su dėžute. Tai gamintojo DaYan Brangakmenis IV. Savo išvaizda jis nesiskiria nuo Brangakmenio III, bet „supjaustytas“ kitaip. Kaip jis sukinėjasi, pavaizduota ant dėžutės. Dar nebandžiau sumaišyti, bet intuicija sako, kad sprendimas nebus paprastas. Sukinėjasi gerai.

Dodekaedro formos Meistro kilominksas jau aprašytas atskirai. Jo artimiausias analogas – Rubiko Meistro kubas 4x4x4.

Dešinėje dar viena Rubiko kubo modifikacija. Rutuliukų formos išorinės detalės turėtų masažuoti delnus, kol tvarkai galvosūkį. Jo gamintojas Uwe Meffert’as žadėjo, kad sveikatinimo efektui padidinti dar bus įmontuoti magnetai. Pirmojoje partijoje, o maniškis iš jos, tų magnetų dar nėra.