New puzzles from June 2012

New puzzles from June 2012

Už birželio naujienas esu dėkingas galvosūkių kūrėjai ir kolekcionierei Tatjanai Matvejevai. Rudenkos klipsus ir „Surask arklį“ ji atvežė iš Maskvos, Smartfoną nupirko jau Lietuvoje, o grandinėlę ir žiedą nusipirkau pats, kai vaikštinėjome kartu po galvosūkiais prekiaujančias parduotuves Akropolyje.

Rudenkos klipsai yra žinomo Hanojaus bokštų galvosūkio patobulintas variantas. Visų taisyklių čia verčia laikytis pati galvosūkio konstrukcija. Iš matematinio galvosūkis tapo mechaniniu. Ir tam prireikė daugiau nei 100 metų!

„Surask arklį“ savo šaknimis irgi siekia XIX amžių. O detalių išpjovimas kompiuterio valdomu lazerio spinduliu, žinoma, XXI amžiaus technologija. Gaila, kad viena detalė su defektu.

Smartfonas taip pat turi XIX amžiuje gimusį protėvį, daugumai gerai pažįstamą žaidimą „15“. Originali idėja – užrašyti siektiną detalių išdėstymą kaip telefono numerį.

Na, o grandinėlė su žiedu – visai ne galvosūkis. Tai triukas. Jums belieka suprasti kaip viskas vyksta ir pakartoti. Kartais pavyksta pakartoti ir nesupratus.