2011 November

New puzzles from November 2011

Po kuklaus spalio, lapkritis buvo gerokai derlingesnis. Jau mėnesio pradžioje Ugnius S. nusprendė kad pora galvosūkių „prasmingiau užims vietą“ mano lentynoje.

Vienas atrodo labai japoniškai: iš stiklinio indo, naudojantis tik lazdelėmis, iškrapštyti raudoną kryžių. Užduotis ne iš lengvųjų, nes tą raudoną kryžmę reikia išardyti, o ir lazdelėmis mes lietuviai nesinaudojame kiekvieną dieną. Beje, galvosūkį mačiau pirkti „Limpopo“ parduotuvėje.

Kitas iš Ugniaus gautas galvosūkis – dvi sukabintos detalės skaidrioje dėžutėje. Pati dėžutė nėra galvosūkio dalis. Galvosūkį dėl paprastumo ir patvarumo galima drąsiai duoti į svečių rankas. Nei pats galvosūkis, nei svečio savimeilė nenukentės.

Priekiniame plane mano Poznanėje pirktas Tantrix Extreme. Panašų Tantrix Discovery iš Budapešto yra parvežęs Linas T. Kadangi suvenyrais pripžįstu tik galvosūkius, tegul jis primins kelionę Poznanėn į Atvejų (Case study) seminarą.

Apvalus spalvingas galvosūkis yra gerai žinomo Rubiko kubelio 2x2x2 variantas. Jį atvežė Tatjana Matvejeva iš Maskvos. Įdomus jo rusiškas pavadinimas „Krugorubik“. Visokių turiu 2x2x2 variantų, bet tokio dar nebuvau matęs.

Kitus du medinius galvosūkius taip pat atvežė Tatjana. Tai Irinos Novičkovos dovana. Keturios medinės detalės skirtos sudėti stačiakampiui. Užduotį įveikiau labai lengvai, bet, išbandęs su kitais sprendėjais, matau galvosūkio potencialą. Jo pavadinimas „Upriamougolnik“. Kitas galvosūkis dėžutėje yra patobulintas Irinos mainų galvosūkis Berlyno IPP. Pavadinime „MM“ tik vienos raidės trūksta iki kažkada garsios Rusijoje pinigų rinkimo įmonęs vardo.