Kilominx

Kilominx

Kilominx twisted
Kilominx twistedKilominx

Jeigu Rubiko kubas 3x3x3 turi ir paprastesnį variantą 2x2x2, tas pats turėtų galioti ir Megaminksui. Dodekaedro formos analogą rubiko kubui 2x2x2 sugalvojo David Litwin 2009 metais. Tuo metu jau buvo žinomas Kristalminksas ir jo „aplipdyto megaminkso“ mechanizmas. Pro plyšelius galima įžiūrėti Kilominkso viduje esantį megaminksą. Beje, tie plyšeliai, nors atrodo tiesiog dekoratyvus dizaino elementas, reikalingi galvosūkio funkcionalumui užtikrinti. Sukant tas akivaizdžiai matosi.

Masiškai gaminamam galvosūkiui buvo suteiktas gražesnis pavadinimas Flowerminx. Ir tikrai tie plyšeliai sukelia asociacijas su gėlių žiedais.

Patobulinęs mechanizmą,  Oskar’as van Deventer pagamino Kilominkso prototipą be plyšelių. Kadangi Kilominksas paprastesnis galvosūkis už jau klasikinį Megaminksą, nelabai tikėtina, kad kas nors imtųsi masiškai gaminti dar vieną, kad ir tobulesnį, jo variantą.

Beje, mano galvosūkis turi vieną trūkumą. Jo spalvoti lipdukai netinkamo dydžio, nes buvo pagaminti pamatavus Litwin’o prototipą, o ne masiškai gaminamą. O aš paskubėjau nusipirkti. Vėliau Meffert’as siūlė visiems kreiptis dėl „teisingų“ lipdukų, bet pirmasis variantas, manau, irgi turi savo vertę kolekcionieriui.