Dabar, kai namuose galvosūkių mažiau (246 VCUP parodoje), pabandžiau įsivaizduoti, kaip atrodytų dar viena kita parodos lentyna.

Ne parodoje 13

Galvosūkiai 1-7 yra Rubiko kubo modifikacijos. Tortas (1) kažkiek primena mano Sumuštinį. Kiniečių teatro kaukė (2) tik vos-vos skiriasi nuo rombododekaedro, kaip ir (3) nuo suapvalinto Piramorfikso. Strypeliai (4) sudaryti iš pratęstų kubelio briaunų, o kampai palikti tik kaip konstrukciją palaikantis elementas. Gretasienis 3x3x5 veikia tik kaip 3x3x3, kurio kai kurie kubeliai pratęsti. Sukinėjant galvosūkis keičia formą. Šia savybe pasižymi ir oktaedras „Pagalvė“. Tik (2) iš čia jau paminėtų galvosūkių formos nekeičia. Sulydytas kubas (7) yra mano rankų darbas, o jį sugalvojo ir pirmas pagamino Vayne Johnson iš Australijos.

Senasis Square-1 (8) yra labai sudėtingai sprendžiamas galvosūkis. Vien sugrąžinti jį į kubo pavidalą jau yra ką veikti! Jo paprastesnis variantas žvaigždutė (9) turi tik 2 sluoksnius ir vienodus didelius segmentus.

Gavosūkiai 10-12 yra 2x2x2 modifikacijos. Oktaedras (10) yra mano perdirbinys. Jo nelabai vykęs atvaizdas fotografijoje nėra atsitiktinumas. Spalvoti lipdukai pagaminti iš šviesą atspindinčio vinilo, naudojamo automobiliams dekoruoti. Kanadoje tuo verslu užsiimantis galvosūkių bičiulis kažkada atsiuntė likučių. Futbolo kamuolys turi tikslaus sulygiavimo mechanizmą. Dėl to sukinėjasi gerai, tačiau skleidžia būdingą triukšmą. K-Ball pritaikytas akliesiems.

Dinomorfiksas (13), ką jau sufleruoja ir pavadinimas, yra nauja Dinokubo modifikacija. Sunku rasti dar lengviau sprendžiamą galvosūkį. Bet 2x2x1 (14) dar paprastesnis ir į kolekciją pateko dėl pilnatvės. Dantrakubas (15) irgi laikomas gerokai paprastesniu galvosūkiu už Rubiko kubą, bet išvaizda tikrai įspūdinga. Karališkasis kubas (16) yra sudėtingesnis už dinokubą, nors iš pirmo žvilgsnio skirtumų nedaug, tačiau papildomos detalės sukuria kaip tik tiek problemų, kiek reikia.

Pakovalec (17) galėtų naudoti dizaino katedros kaip tobulo formos ir funkcijos inžinierinio suderinimo pavyzdį. Ir pats galvosūkis vertas dėmesio. Biliardas (18) nėra toks paprastas, kaip visiems įprastas 15 galvosūkis. Centre yra tokie bėgiai, neleidžiantys užpildyti tuščios vietos nei iš kairės, nei iš dešinės – tik iš viršaus ar apačios. Tri-Trick (19) galvosūkyje be 9 kvadratėlių dar yra 1×3 stačiakampis. Jis gali išstumti 3 kvadratėlius, pastarieji – kitus tris kitoje vietoje. Labai sudėtinga vėl viską sustatyti į vietas.

Keturių plytelių 2×2 magikas (2) – vienas iš mano „masinės“ gamybos pavyzdžių. Tarptautinės konferencijos organizatoriai užsakė pagaminti apie 150 vienetų. Pagaminau, bet iš darbo namo eidavau kaip į darbą.