Double Disc

Double Disc

 Dvigubų diskų galvosūkį nusipirkau tiesiai iš jo autoriaus Segejaus Abramenkovo 2011 kovo mėnesį Vilniuje. Susitikome dėl kito galvosūkio (Sergėjaus aštuoniukės), bet juk ir čia panašumo į aštuoniukę yra.
Vieną diską sudaro du sluoksniai, kiekviename sluoksnyje – šeši dvigubi segmentai. Raudonų ir žalių segmentų tiek ir yra, gi geltonų ir mėlynų – vienu mažiau.

Sergej and JuozasKaip galvosūkis veikia? Vieną disko sluoksnį galima pasukti 60 laipsnių arba jiems kartotiniu kampu ir ištraukti į dienos šviesą porą kito disko segmentų, priklausančių skirtingiems sluoksniams. Nesunku įsivaizduoti, kad kartojant tokį veiksmą, spalvotas galvosūkio detales galima išmaišyti. Tada ir atsiras uždavinys vėl grįžti į pradinę padėtį.

Double Disc rotated

Double Disc rotated

Kadangi diskų ašys statmenos, tai segmentai perėję iš vieno disko į kitą paslepia vienus paviršius ir parodo kitus. Ši savybė atveria duris sudėtingesnių galvosūkių ant to paties mechanizmo kūrimui. Prisipažinsiu, paprastesni man labiau patinka, bet yra žmonių ir su kitokiais skoniais. Kitas dalykas – funkcionalumas čia padiktuoja dizainą. Būtent tai aš labiausiai vertinu mechaniniuose galvosūkiuose.