Gem I
Gem I

Šį brangakmenį pagamino DaYan iš Kinijos. Tai ne kopija, bet naujas galvosūkis. Pavadinimą tikriausiai įkvėpė jo forma. Įsivaizduokite, kad nuo nemažo kubo nukertami jo aštuoni kampai. Iš kubo sienų beliko nedidelės kvadratinės sienelės. Dvylika detalių, kurių abu trikampiai dalyvauja šešiakampiuose, sukasi savo vietoje ir gali pakeisti tik orientaciją. Atrodytų logiška būtų naudoti 12 ašių kryžmę, bet DaYan rado gudresnį būdą. Kryžmė panaši į Rubiko kubo, ašys nukreiptos į kvadratinių sienelių centrus.

Gem I twist

Gem I twist

Galvosūkio sumaišymui ar sprendimui sukame 180° briauną tarp dviejų šešiakampių sienelių. Keturios detalės keičia savo vietą. Jeigu apibūdinti tiksliau, tai detalės susikeičia vietomis vienoje poroje ir kitoje poroje. Kad ir kiek begainiotume detalę po galvosūkio sieneles, sugrįžti ji gali tik į savo porą. Dvylika detalių juda viena orbita, dvylika – kita ir niekada nesimaišo tarpusavyje. Galvosūkis sprendžiasi nesudėtingai, nes vienu metu juda nedaug detalių.

Briaunų sukinėjimo idėja pirmą kartą buvo panaudota galvosūkyje Helicopter Cube. Ten ir buvo pastebėta, kad dar neužbaigus vienos briaunos posūkio, jau galima sukti kitą. Bram Cohen pavadino šį efektą Jumbling. Brangakmenis irgi gali taip maišytis ir prarasti savo formą. Bet tai rekomenduočiau tik aršiausiems sprendėjams.