Puzzle news 2014 01

Cat, Evil Eye, G&G

Sausio naujienos prasideda nuo geltonos katės. Kiniečiams gal ji nešantis sėkmę simbolis, nes, kiek mačiau,  Chinatown’ų krautuvėlės be letena mojuojančios katės neapsieina. Čia gi turime 2x2x2 kubelį, priėmusį katės formą. Nieko labai naujo, bet kates aš mėgstu ir taip.

Nelabojo akis – praplėstas Rubiko kubo variantas. Ant kiekvienos kubo sienelės atsirado 8 detalių besisukiojantis antstatas. Pavadinimas „akis“ čia atrodo labai tolima asociacija, bet yra kitas šio galvosūkio variantas su skyle kiekvienoje sienelėje. Ten jau tikrai pamatytume akį. Mano įsigytame galvosūkyje akis užmerkta. Kadangi galvosūkis „pozuoja nesusitvarkęs“, akivaizdu, kad man taip lengvai jį išspręsti, kaip iš pradžių tikėjausi, nepavyko.

Trečiasis – Hanayama galvosūkis G&G jau yra ir Lietuvos parduotuvėse, bet aš jį nusipirkau Poznanėje Stary Browar prekybos centre. Galvosūkis man – geriausias suvenyras. Dabar tikrai nepamiršiu nei Poznanės, nei strateginių vadybos žaidimų projekto. Lėktuvu kelionė iš Poznanės į Varšuvą neužtruko: ir šiaip nė valandos, o kai dar galvosūkį sprendi… Galvosūkis sprendžiasi lengviau, negu galima būtų tikėtis. Kai jo prototipas dalyvavo galvosūkių dizaino konkurse Vašingtone, aršiausi sprendėjai buvo net truputį nusivylę. Bet galvosūkis gražus ir gali būti puikia dovana jūsų draugui, kurio inicialai G ir G.