New puzzles February 2013

New puzzles February 2013

Trumpiausias metų mėnuo, o galvosūkių norma viršyta 2-3 kartus. Paaiškinimas čia paprastas – užsakinėjau sausio mėnesį, kai nereikia skaityti paskaitų. Antras metų mėnuo ir žodis „antras“ šiai grupelei būtų tinkamiausiu raktu. Pabandysiu paaiškinti kodėl.

Neišpakuota antino Donaldo galva tėra 2x2x2 kubelio modifikacija. Kadangi galvos man visada patiko, Donaldo jau seniai tykojau. Jų buvo palyginus nedaug pagaminta, todėl tiek aptikti kokiame aukcione, tiek pasiryžti išleisti nemažą dolerių sumą nebuvo lengva. Dabar pasirodė antras, nežymiai modifikuotas leidimas. Kas žino, gal ir šis Donaldas kažkada taps retenybe.

Ant Donaldo dėžės spalvotais kampais, forma primenantis tetraedrą, puikuojasi Dinomorfiksas. Jį pagal veikimo principą ir mechanizmą galima būtų laikyti antruoju heterozigotiniu broliu dvyniu jau turimam Meferto galvosūkiui Platypus. Dinomorfiksą išleido Calvin’as iš Now Store, o dizaineris vadina save Traiphum’u.

Spalvinga kriauklė Nautilus iš pradžių turėjo pasirodyti paauksuota ir tik antras variantas žadėjo būti spalvotas. Bet, tur būt savo grožio dėka, vaivorykštinis nautilus aplenkė auksinį.

Į kairę nuo Donaldo matosi penkiakampėmis sienomis išsiskiriantis Megaminksas. Dar aname tūkstantmetyje pirmoje Meferto galvosūkių siuntoje atkeliavo pirmasis megaminksas. Antrasis pagamintas iš spalvoto plastiko nenaudojant lipdukų ir su rimtai patobulintu mechanizmu. Jį sukinėti – vienas malonumas, o svarbiausia – sprendimui užtenka Rubiko kubo sutvarkymo įgūdžių.

Priešingoje Donaldo pusėje – tik spalvoto plastiko galvosūkis Brangakmenis I (Gem I). Esu apie jį pasakojęs anksčiau. Kadangi mėgstu tą Brangakmenį pasukinėti, tai nusipirkau antrą, sunkiau sunešiojamą, egzempliorių.

Mobilųjį telefoną savo forma primenantis daiktas iš esmės yra 1x2x9 gretasienis. Tai antras 1x2xn tipo galvosūkis mano kolekcijoje. Teleskopinis mechanizmas veikia nepriekaištingai, o išskirtinumo suteikia Jade Club dizainas. Galvosūkis vadinasi Chopsticks, tačiau vertimas Valgymo lazdelės mums lietuviams nesukelia stiprių asociacijų.

Metalinė Ritė (Coil) irgi antras toks pat galvosūkis mano kolekcijoje. Ir atsirado jis tik dėl to, kad pirmasis ilgokai užtruko svečiuose.

Medinė paslaptinga dėžutė taip pat antroji tokia. Pirmoji pagaminta iš skaidraus plastiko, o man norėjosi mažiau to skaidrumo, kad atidaryti dėžutę nebūtų taip paprasta.

Mediniam galvosūkiui, savo forma primenančiam Dovydo žvaigždę, niekaip neprilipdysi žodžio „antras“. Jį sudaro devynios (trijų tipų po tris) detalės, kurias reikia sudėlioti į dviejų vienodų aukštų statinį. Tikrai nesudėtinga, bet rezultatas atrodo gražiai.

Šviesaus medžio mazgas sumontuotas iš trijų vienodų detalių. Reikėtų pasigaminti kubo formos dėžutę ir paprašyti sprendėją sutalpinti joje tas tris detales. Būtų tikrai nelengva užduotis.