Void Dino and Mixup

Void Dino and Mixup

Gruodžio mėnesio galvosūkiai nepanašūs į dideles naujoves. Tikrai, apie Dinokubus jau rašiau. Žinoma, čia tuščiaviduris variantas su dinozaurų paveikslėliais. Paprastas galvosūkis, bet mielas. Tiesa, patogiau sukinėti pilnavidurį jo brolį.

Jeigu manote, kad šalia dar vienas Rubiko kubas, apsirinkate nedaug. Galvosūkiu galima naudotis ir kaip standartiniu kubu. Tik kodėl centriniai sluosniai storesni už išorinius? Pasirodo, juos galima pasukti ir 45° laipsnių kampu. Išeitų, kad kubelis fiksuotų centrų neturi. Centrai juda ir maišosi su briaunomis. Galvosukį sudaro 8 kampai ir 26 centrai/briaunos. Sumaišytas galvosūkis neišlaiko kubo formos.

Nors galvosūkio mechanizmą sugalvojo Oskar van Deventer, jis nebuvo pirmasis. Tarybų Sąjungoje visą pasaulį užvaldžiusio Rubiko kubo dar kelis metus nebuvo įmanoma nusipirkti. Moksleivis Sergejus Makarovas su tokia situacija nesitaikstė ir pasigamino galvosūkį pats. Ne jis vienas toks buvo. Tais laikais žmonės automobilius pasigamindavo, o čia – žaisliukas! Sukauptą patirtį Sergejus panaudojo tobulindamas galvosūkį. Makarovo kubelis buvo aprašytas spaudoje, jo brėžinius ir aš turiu 1992 metais išleistoje knygoje „Игры и развлечения, книга 3“. O dabar turėsiu ir patį kubelį.