2012 vasario naujienos

2012 vasario naujienos

Nors vasaris ir trumpiausias metų mėnuo, galvosūkių kolekcijos papildymas ne pats mažiausias.

Smagu pristatyti Tom’o van der Zanden’o gretasienį 3x4x5, pagamintą Kinijos gamintojo mf8. Keista, bet mažesnis gretasienis 2x3x4 kol kas masiškai negaminamas. Tikėkimės, kad tik kol kas.

Meffert’o gaminamas Dantrapiraminksas (Gear pyraminx) labai kritiškai vertinamas galvosūkių entuziastų. Gal dar griežčiau, negu prieš metus pasirodęs kubas Mozaika. Todėl parsisiunčiau Timur’o Evbatyrov’o straipsnį, kuriame jis rašo apie Dantrapiraminkso ir panašių galvosūkių projektavimo niuansus. Dabar reikia tik laiko tam straipsniui perskaityti.

Taip pat iš Meffert’o įsigytas ir iš pažiūros eilinis Rubiko kubas. Bet kodėl jis pavadintas Lobių skrynia (Treasure Chest)? Sutvarkius kubo spalvas, vieną sluoksnį galima nuimti. Pasirodo, kubo viduje yra nemaža sferinė tuštuma, pritaikyta laikyti lobiui. Oskar’as van Deventer’is suprojektavo tokią dėžutę vieno galvosūkių mėgėjo užsakymu. O pastarasis į vidų įdėjo žiedą ir įteikė savo merginai. Viskas (meilė?) baigėsi sėkmingai – pora susituokė. Dar keturios poros, anot Oskaro, jau pasekė pirmosios pavyzdžiu ir tai tik gera pradžia. Iš Meffert’o skrynia irgi atkeliavo ne tuščia. Joje  radau 4GB USB atmintinę su pdf dokumentu apie galvosūkius.

Medinį pagodos tipo galvosūkį iš JAV parvežė kolegė Vida. Įdomu, kad tokio mano kolekcijoje nebuvo. Galvosūkis buvo aptiktas ar tai TJ Max, ar panašioje parduotuvėje, kur galvosūkį rasti nelabai tikiesi.