Gem II, Rhombododeka 4x4x4, Ayi 4x4x5Balandžio mėnesio naujienos publikuojamos jau besibaigiant gegužei. Balandžio pabaiga, gegužės pradžia – tai laikas, kai visas dėmesys – tik baigiamiesiems bakalaurų darbams. Bet grįžkime prie galvosūkių.

Kairėje matome 4x4x4 kubą, „apkapotą“ iki rombododekaedro. Briaunos dabar vienspalvės, jų orientacija nesvarbi. Centrų orientacija, priešingai, tapo svarbi dėl dvispalviškumo ir nesimetriškos formos. Tik trispalviai kampai, vertinant sprendėjo požiūriu, išliko nepasikeitę. Taigi, sprendimas šiek tiek kitoks negu įprasta ir ilgiau užtrunka.

Vidurinis galvosūkis Gem II turi įdomią savybę – sukasi dvi skirtingos elementų grupės. Tikiuosi, kad atsiras laiko detalesniam aprašymui su daugiau fotografijų. Beje, „vyresnis brolis“ Gem I buvo paminėtas ankstesnėje apžvalgoje, o Gem III jau gaminamas.

Kukliausiai atrodantis gretasienis 4x4x5 yra pats sudėtingiausias tiek mechanizmu, tiek sprendimo būdais. Galvosūkininkams gerai žinomi Eastsheen 4x4x4 ir 5x5x5 kubai. Dabar kiniečių galvosūkių kūrėjo Ayi dėka turime ir tarpinį variantą. Kol kas sprendžiau tik surinkimo uždavinį, nes galvosūkį gavau maišelio pavidalu. Maišelyje radau 131 detalę, neskaičiuojant lipdukų ir atsarginių dalių. Be savaime suprantamo įrankio atsuktuvo prireikė ir pinceto. Trečias bandymas buvo sėkmingas. Taip dar kartą patvirtinau, kad iš klaidų galimą kažką išmokti. Surikimo proceso tarpinius etapus fotografavau, tad galima bus jį ir detaliau aprašyti.