Karališkasis kubasKarališkojo kubo sukimas

Karališkasis kubas sumaišytasApie šį kubą rašau vos tik jį gavęs. Tai labai lauktas galvosūkis.

Anglišką pavadinimą Rex Cube išverčiau pažodžiui. Kodėl Andrew Cormier pasirinko tokį pavadinimą, nesusipratau jo paklausti, bet autoriaus valią reikia gerbti ir pavadinimo neiškraipyti.

Sumaišytas Karališkasis kubas atrodo dar įspūdingiau!

Sukasi kubelio kampas, vienu metu juda 15 detalių. Rubiko kubo – tik 9. Akivaizdu, kad tai nėra Rubiko kubo modifikacija. Galima pasukti bet kurį iš aštuonių kampų. Oktaedras turi 8 sienas, o jeigu jas dar galima sukinėti…

Karališkasis kubas su OktaedruKarališkasis kubas ir oktaedras pasukti

Suradau kolekcijoje Oktaedrą ir nufotografavau šalia Karališkojo kubo.  Atidžiai įsižiūrėjus, galima pastebėti, kad Karališkasis kubas yra Oktaedro modifikacija.

Prototipai iš San Francisko 2009Kodėl gi aš taip laukiau Karališkojo kubo? 2009 metų vasarą San Franciske vyko 29 IPP (International Puzzle Party). Ten aš turėjau progą pažaisti su Karališkojo kubo prototipu ir padariau išvadą, kad tai galvosūkis vertas masinės gamybos. Labai malonu, kad gamintojų nuomonė sutapo su mano nuomone.

San Franciske ant vieno stalo mano fotoaparatas užfiksavo 10 prototipų. Šiandien iš jų gaminami 6, o 5 yra ir mano kolekcijoje.