Helikopter Cube

Helikopter Cube

Paskutinė galimybė formuoti judančią detalių grupę sukant briauną (siena ir kampas jau buvo anksčiau) išnaudota tik 2007 metais. Pirmasis apie savo išradimą paskelbė Adam Cowan. Tada paaiškėjo, kad truputį anksčiau japonų inžinierius Katsuhiko Okamoto buvo pagaminęs tokį galvosūkį, tačiau niekur jo nepaskelbė. Helikopterio kubo prototipą išbandžiau 2007 metų rudenį Olandijoje vykusioje Kubo dienoje. Galvosūkis buvo „minkštas“, detalės, galima sakyti, tabalavo savo vietose, masiniam vartotojui jis nebuvo tinkamas. Vis dėl to prototipas įrodė konstrukcijos galimumą ir pademonstravo galvosūkio patrauklumą. Juo susidomėjo Jason Smith iš Kalifornijos ir suorganizavo patobulinto varianto gamybą. Jam tai kainavo daugiau laiko ir daugiau pinigų, negu buvo planuota, o komercinės sėkmės neatnešė.
Helikopter Cube Twisted

Helikopter Cube Twisted

Mano egzempliorius pirktas iš Jason’o asmeniškai. Jis pagamintas puikiai, veikia nepriekaištingai, o ir sprendimą surasti nėra labai sudėtinga, jeigu jau esi pasukinėjęs nemažai kitų galvosūkių.
Bet galima žaisti su galvosūkiu ir sudėtingiau. Jeigu briaunos nepasuksime visu 180 laipsnių, o sustosime anksčiau, kaip parodyta fotografijoje, pamatysime, kad „raudona-žalia“ briauna gali suktis. Tai pastebėjo Bram Cohen ir įvardijo „jumbling“. Net nežinau, kaip čia lietuviškai pavadinti, bet po tokių operacijų galvosūkis praranda kubo formą. Grįžti į kubo pavidalą – irgi nelengvas uždavinys. O ir sugrįžus, galvosūkis gali būti neišsprendžiamas be tų „jumbling“ operacijų. Taigi, Helikopterio kubas yra du galvosūkiai viename.
Helikopter Cube Jumbled

Helikopter Cube Jumbled


Zandeno kubas gali būti suvokiamas kaip truputį sudėtingesnis Helikopterio kubo variantas. Dėl tiesius pjūvius pakeitusių lenktų, briaunų centrai tampa matomi, o jų orientaciją reikia sutvarkyti sprendžiant galvosūkį.