Gigaminx

Gigaminx

Gigaminx twisted
Gigaminx twisted

Jeigu Megaminksas yra Rubiko kubo 3x3x3 atitikmuo tarp dodekaedrų, tai Gigaminksas yra kubo 5x5x5 analogas, nes eidami jo briauna suskaičiuojame 5 detales.

Paveikslėlyje parodytą galvosūkį pagamino Kinijos gamintojas Cube4You 2009 metais. Tačiau dar 2005 metais TwistyPuzzles forume pasirodė Gigaminkso paveikslėlis, kuris, kaip greitai paaiškėjo, tebuvo Balandžio pirmosios pokštas. Pokštas pavyko, nes Megaminkso mechanizmo išplėtimo idėja tiesiog sklandė ore. Manau, kad jis paskatino galvosūkių kūrėjus ir 2007 metais pirmasis prototipas pasirodė TwistyPuzzles forume. Jo autorius – TBTTyler. Kiti galvosūkių kūrėjai projektavo savo Gigaminksus irgi, tik tiek, kad TBTTyler visus aplenkė. Todėl greitai pasirodė ir daugiau Gigaminksų.

Masinei gamybai Cube4You suprojektavo savo variantą, kuris, nors ir tobulas geometriškai, bet praktiškai sukinėjant labai jautrus detalių sulygiavimui prieš sukimą. Kitas Kinijos gamintojas mf8, matyt, nepriklausomai nuo Cube4You ėmėsi Gigaminkso gamybos. Jis savo gaminį išleido vėliau ir, kaip tvirtina galvosūkių mėgėjai, išsprendė funkcionavimo problemas.

Prisimenu, kaip, gavęs maišelį detalių, ėmiausi surinkinėti savo Gigaminksą. Tai irgi neblogas galvosūkis! O daugiausiai laiko pareikalavo spalvotų lipdukų tikslus priklijavimas. Sumaišyti ir spręsti nebandžiau. Užtenka man ir Megaminkso sutvarkymo!