Dantrakubas – mano sudarytas naujadaras. Kubas su  dantračiais angliškai vadinamas Gear Cube. Galvosūkio autorius – Oskar van Deventer. Jis sujungė Rubiko kubo ir dantračių mechanizmo idėjas į šią įspūdingą konstrukciją. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad toks mechanizmas netgi kelia pavojų sukinėtojo pirštams. Norėdamas pabrėžti grėsmės įspūdį, galvosūkio prototipą Oskaras demonstravo mūvėdamas pirštines.

Spalvoti lipdukai užima palyginti nedidelę kubo sienos dalį, likusi dalis – mechanizmas. Kitoje fotografijoje jis kur kas geriau matosi.

Galvosūkio gamybą organizavo Uwe Meffert. Jo internetinėje parduotuvėje pirktas ir šis kubas.

Kaip veikia galvosūkis, ar skiriasi nuo įprasto Rubiko kubo? Pasukti, pavyzdžiui, dešinę kubo sienelę galima tik 180º. Tuo pat metu dantračiai pasuks vidurinį sluoksnį, esantį  tarp kairės ir dešinės sienelių 90º kampu.

Jeigu turite Rubiko kubą, galite nesunkiai imituoti Dantrakubo veikimą. Rubiko kube sukame dešinį ir vidurinį sluoksnius kartu 90º kampu, tada atitraukiame pirštus nuo vidurinio sluoksnio ir tęsiame dešinės sienelės sukimą dar 90º . Taip galime imituoti bet kurios Dantrakubo sienelės pasukimą. Žinoma, sukinėti tikrą Dantrakubą kur kas įdomiau. Patyrusių sprendėjų nuomone, Dantrakubas yra paprastesnis galvosūkis už Rubiko kubą. Bet ar tai trūkumas? Mano nuomone, priešingai – privalumas.