Gem II

Gem II

Brangakmenis II savo forma yra kubas apkapotais kampais. Nukirsta mažiau, negu Brangakmeniui I , todėl šešiakampiai netaisyklingi. Galvosūkį pagamino DaYan iš Kinijos. 

Gem II

Gem II: big group

 Mechanizmas leidžia pasukti kvadratinę sienelę 90° kampu, perkeliant didelę grupę detalių. Kvadratinės sienelės centras sukasi vietoje, kaip ir Rubiko kubo sienos centras. Jeigu nebūtų kitokių pasukimų, nebūtų ir galvosūkio. Pasirodo, galima pasukti 4 spalvų detalę su jai gretimomis 6 detalėmis 180° kampu. 

Gem II

Gem II: small group

O dabar panagrinėkime galvosūkio sprendimo idėją. Šeši kvadratiniai centrai mums rodo sienelės spalvą. Šalia kiekvieno vienspalvio kvadratėlio reikia padėti tos pačios spalvos keturis stačiakampius. Tai padaryti visai paprasta, tačiau 24 detalių sudėliojimas reikalauja laiko.
Kitame etape reikia sudėlioti į vietas 12 keturspalvių detalių. Čia užtenka sukinėti kvadratines sieneles, o proces analogiškas Rubiko kubo briaunų sutvarkymui. Bet yra vienas skirtumas. Paskutinė briauna gali būti blogai orientuota. Čia reikia truputį pagalvoti, pamaišyti bei sustatyti kita tvarka vienspalvius stačiakampius ir briauna pasisuka 180° kampu.
Paskutiniame etape reikia sudėlioti dvispalves biaunas. Pagrindinis įrankis čia mažųjų grupių komutatoriai abab . Jie leidžia cikliškai perstatyti 3 detales. Žinoma, prieš tai gali tekti pasukti dideles grupes taip pastatant perstatomas detales į reikalingas vietas.

Galvosūkis nepritaikytas greitam sukinėjimui, bet man jį spręsti patinka. Nereikia įsiminti kažkokių sudėtingų procesų, būtina susikaupti ir truputį pagalvoti, o pats procesas nesibaigia labai greitai.